Toplantı
Engelsiz perspektif Engellilere Yardım Derneği ile Bilgi Güvenliği Derneği işbirliğinde Savunma Sanayii Müsteşarlığının ev sahipliğinde; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Türk Standartları Enstitüsü ve HAVELSAN'ın katıldığı toplantıda engellilerin eğitim ve istihdamı konusunda görüş alış verişinde bulunuldu. 
  İşbirliği Protokolü
Engelsiz perspektif Engellilere Yardım Derneği ile Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi arasında 5 Nisan 2016 tarihinde 5 yıl süreli işbirliği protokolü imzalandı.
 Engelsiz Siber Güvenlik Konferansı 
8 Ocak 2016 tarihinde Engelsiz Siber Güvenlik Konferansı ve Paneli düzenlendi. Engelsiz Perspektif Engellilere Yardım Derneği EPEYD' in ev sahipliğinde Bilgi Güvenliği Derneği ile ortaklaşa Türkiye'de ilk kez Engelsiz Kent Alanya'da düzenlenen konferansa Savunma Sanayii Müsteşarlığı, TÜBİTAK, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi HAVELSAN, ARGELA ve STM katılmıştır. Düzenlenen Konferans ve Panelde Engelli bireylerin siber güvenlik alanında eğitim ve istihdamı konusunda görüş alış verişinde bulunuldu. Antalya Büyük Şehir Belediyesi, Alanya Belediyesi, TÜRSAB ve ATV Alanya Televizyonunun da desteklediği konferans ve Panel ATV Alanya Televizyonunundan da canlı olarak yayınlanmıştır. 
 İşbirliği Protokolü
Engelsiz perspektif Engellilere Yardım Derneği ile Alanya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Altın Kepçe Yemek Yarışması
25.10.2014 tarihinde 4. Alanya Belediyesi Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışmasına EPEYD adına katılan yarışmacılarımız madalyalarını aldılar.
Engelsiz Park ve Spor Alanı Projesi Onaylandı
EPEYD Engelsiz Park ve Spor Alanı Peysaj Projesi 27.03.2014 tarihinde Belediye tarafından onaylandı.
Engelsiz Gelişim Merkezi Proje Onayı
Engelsiz Gelişim Merkezinin Mimari, Statik, Sıhhi Tesisat ve Elektrik Projeleri 27.03.2014 tarihinde Belediye tarafından onaylandı.
EPEYD-Üniversite İşbirliği
Engelsiz eğitimi ile ilgili Akdeniz Üniversitesi ALTSO Meslek Yüksek Okulu ile Engelsiz Perspektif Engellilere Yardım derneği arasında İşbirliği Protokolü 18.02.2014 tarihinde imzalandı.
İşbirliği Protokolü
Toplumda engelli farkındalığının artırılması amacıyla Akdeniz Üniversitesi ile işbirliği protokolü 12.02.2014 tarihinde imzalandı.
Basın Toplantısı
Engelsiz perspektif Engellilere Yardım Derneği EPEYD in vizyon ve misyonunun tanıtıldığı basın toplantısı yapıldı.
Derneğin Aktif Çalışma Hayatına Başlaması
Engelsiz Perspektif Engellilere Yardım Derneği, resmi defterlerinin onaylanması ile aktif çalışma hayatına başlamıştır.
Derneğin Kuruluş Onayı
Dernek Tüzüğü 25.11.2013 tarihinde onaylanan Engelsiz Perspektif Engellilere Yardım Derneği çalışmalarına başladı.

Ana sayfa   |   Hakkımızda   |   Vizyon / Misyon   |   Haberler   |   İnsan Kaynakları   |   İletişim

Copyright © 2018 Engelsiz Perspektif Engellilere Yardım Derneği  |  Tel & Faks 0242 514 47 47  |  info@epeyd.org.tr